Fundacja Legalna Kultura i Meta realizują kampanię dotyczącą własności intelektualnej
Wspólna kampania Legalnej Kultury i Meta, ma na celu zachęcenie do czujności wobec internetowych oszustów i zapewnienie użytkownikom dostępu do rzetelnych informacji na temat podrabiania i piractwa. Realizowana jest na Facebooku, Instagramie oraz na stronie legalnakultura.pl gdzie znajdziecie ciekawe artykuły i dane.
MocArty RMF Classic 2022 rozdane. Legalna Kultura doceniona!
Po raz 11. wręczone zostały MocArty RMF Classic. Wśród wyróżnionych znalazła się Fundacja Legalna Kultura, która otrzymała jedną z dwóch przyznanych tego wieczoru nagród specjalnych z okazji 20-lecia Radia RMF Classic.
Takie czasy. Co warto wiedzieć o nielegalnych źródłach w 2023 roku
Wraz z rozwojem technologii, zmieniają się sposoby korzystania z nielegalnych źródeł kultury. Zmieniają się też same źródła – rozumiane jako pirackie serwisy oferujące m.in. seriale filmy czy dostęp do pakietów z kanałami telewizyjnymi.
W łyku sztuki do kawy Botticelli i Piękna Simonetta w mackach mitów
W dzisiejszym „Łyku sztuki do kawy” wejdziemy w renesansowe klimaty. Opowiemy Wam o „Portrecie młodej kobiety” namalowanym w 1485 roku przez Sandro Botticellego i mitach z nim związanych. Z obrazem z Gemäldegalerie w Berlinie związane jest mnóstwo legend, powtarzanych z uporem godnym lepszej sprawy. Może dlatego, że to piękne historie?
V Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra – połączenie świata EMOCJI ze światem TECHNOLOGII
29 i 30 marca 2023 "Ludzie Sceny" spotykają się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej na V Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra. Jest to miejsce powstawania nowych pomysłów, inspiracji i rozmów na kontrowersyjne tematy. To także wystawa sprzętu – technologii przyszłości, pełne niesamowitych gości i ciekawych projektów edukacyjnych.
Piratowanie książki trwa kilka sekund
Kilkanaście lat temu kopiowanie książek wiązało się ze spędzeniem kilku godzin w punkcie ksero, co wiązało się z oczywistymi niedogodnościami logistycznymi. Dziś, w dobie e-booków i elektronicznego dostępu do zasobów kultury, aby „spiracić” dany tytuł wystarczy jedno kliknięcie. Na napisanie książki pisarz często poświęca lata. Ta dysproporcja poraża.
PRAWNIK ODPOWIADA
Tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu prawa autorskiego.
