Ja w internecie

PROGRAM SZKOLENIOWY W ZAKRESIE ROZWOJU KOMPETENCJI CYFROWYCHWyszukaj na stronie "Ja w internecie"


Baza Legalnych Źródeł

Legalne źródła to miejsca, które dają dostęp do utworów, z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom.

                  

Dodaj źródło! 1129

PRAWO W KULTURZE

/ Prawo w praktyce

Piwo - kulinarne

Piwo - kulinarne "dzieło sztuki"

Obraz Zdzisława Beksińskiego na etykiecie rosyjskiego piwa. Czy browarnicy naruszyli prawa autorskie?

7 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Piwa. Święto, które zostało ustanowione w 2007 r. przez dwóch Amerykanów, wydaje się być idealną okazją do porozmawiania o piwie w nieco innym kontekście.

 

> WIĘCEJ

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

14. hybrydowy Festiwal Dwa Brzegi

14. hybrydowy Festiwal Dwa Brzegi

Martwiliście się, że nie możecie przyjechać do Kazimierza i omija Was tyle wspaniałych filmów i spotkań z twórcami? Teraz to wszystko możecie mieć w internecie, za sprawą kilku kliknięć w internecie. Festiwalowy Kazimierz Dolny przybędzie do Was. W dniach 1-9 sierpnia odbywa się 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Partnerem wydarzenia jest Legalna Kultura.

> WIĘCEJ

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

„xABo: Ksiądz Boniecki” – 50 tys. km z księdzem Adamem Bonieckim

„xABo: Ksiądz Boniecki” – 50 tys. km z księdzem Adamem Bonieckim

„Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek. Zobaczycie go w wybranych salach kinowych już od 24 lipca.

> WIĘCEJ

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Łyk sztuki do kawy

Łyk sztuki do kawy -

Łyk sztuki do kawy - "Szary człowiek i wybrzeże"

Spójrzcie na obraz Paula Klee (1879-1940) "Szary człowiek i wybrzeże". To pole do popisu dla wyobraźni! Zobaczycie na nim np. fale, wygięte łuki łódek, a nawet statek (długa linia z trzema kropkami). Widzicie w górnej części obrazu rybę? Czy może Pacmana? Może wyobraźnia podpowiada Wam coś innego? A gdyby tak zmienić perspektywę i potraktować obraz jak... lustro? Wówczas szary człowiek widzi jednocześnie przedmioty i ich odbicia - co jest zgodne z teorią względności percepcji wzrokowej i powoduje, że obraz staje się niezwykłym autoportretem.

> WIĘCEJ

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

Znak Polski Walczącej - historyczny symbol czy znak towarowy?

Znak Polski Walczącej - historyczny symbol czy znak towarowy?

Nie wszystkie oznaczenia podlegają regułom prawa własności przemysłowej i prawa autorskiego. Niektóre symbole, takie jak np. Znak Polski Walczącej chronione są na podstawie przepisów szczególnych i nie podlegają rynkowym regułom. Lądują przez to  na pościeli, bieliźnie czy kijach bejsbolowych.

> WIĘCEJ

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Rozmowy

W kinie nie ma sprawiedliwości

W kinie nie ma sprawiedliwości

Na początku był niepokój, potem lęki o sytuację finansową, które do dziś pozostały – pewne instytucje nagle stały się niewypłacalne przez to, że kina są zamknięte. Spowodowało to wiele stresów i nerwów, ale mogę powiedzieć, że na końcu – choć  jeszcze nie wiadomo co będzie dalej – jest mi łatwiej oddzielić ziarno od plew. Ten czas dał mi większą świadomość, co chcę robić. – z Małgorzatą Szumowską, reżyserką, scenarzystką, producentką, laureatką wielu festiwali filmowych rozmawiała Joanna Sławińska.

> WIĘCEJ


strona
1/114
2
„NIENAWISTNICY” – Tryptyk Przeciw Hejtowi, część III
„Przyszli Twórcy” Reż. Ula Zawadzka-Wieteska

PRAWNIK ODPOWIADA

Tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu prawa autorskiego. 

Odpowiedzi prawnika


Do góry!

Partnerzy wspierający Fundację Legalna Kultura