Baza Legalnych Źródeł

Legalne źródła to miejsca, które dają dostęp do utworów, z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom.

                  

Dodaj źródło! 998

STREFA WYDARZEŃ

/ Aktualny konkurs

Zobacz

Zobacz "Znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże" w Kinie Muranów

Francuska komedia to zawsze dobry plan na weekend! 19 lipca w kinach - "I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże!". 
Zatem powraca pełna humoru rodzina znad Sekwany, w kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej! Pary młode będą chciały opuścić ukochaną Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? 

> WIĘCEJ

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Rozmowy

Jacek Piotr Bławut. Nie idę na skróty

Jacek Piotr Bławut. Nie idę na skróty

Ta historia, nie jest to stricte polską historią, mogłaby się wydarzyć w każdym innym miejscu na ziemi. Ma ona charakter uniwersalny. W zasadzie problemy ludzi są powtarzalne i to jest film o uniwersalnych wartościach i ludzkich relacjach. Myślę, że realizm magiczny, po który sięgam jest zrozumiały i czytelny niezależnie od miejsca zamieszkania i od religii w jakiej się wychowaliśmy. Z Jackiem Piotrem Bławutem rozmawiamy o dzieciach, relacjach rodzinnych i filmowych planach na przyszłość.

 

> WIĘCEJ

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

 Plenery Film Spring Open 2019

Plenery Film Spring Open 2019

Fundacja Film Spring Open otwiera zapisy na czternastą edycję Plenerów Film Spring Open, które odbędą się w terminie 15-24.10.2019 w Krakowie. Plenery to międzynarodowe, innowacyjne, interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne, które ukierunkowane są na kompleksową, zorientowaną na przyszłość, profesjonalną edukację audiowizualną.

> WIĘCEJ

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

Nosowska, Igo, Organek, Zalewski – oto Męskie Granie Orkiestra 2019

Nosowska, Igo, Organek, Zalewski – oto Męskie Granie Orkiestra 2019

Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy tak o muzykach uczestniczących  w wyjątkowej trasie koncertowej Męskie Granie piszą organizatorzy. Tegoroczna 10 już edycja wystartowała 13 lipca w Poznaniu w Cytadeli.

> WIĘCEJ

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Łyk sztuki do kawy

 Łyk sztuki do kawy -

Łyk sztuki do kawy - "Pocałunek"

„Pocałunek” to bez wątpienia najbardziej rozpoznawane dzieło artysty. Według większości historyków sztuki, dzieło to jest największym osiągnięciem Gustava Klimta, a nawet umiejscawia się między najsłynniejszymi obrazami w historii światowego malarstwa.

> WIĘCEJ

PRAWO W KULTURZE

/ Prawo w praktyce

Czy można opublikować filmik z koncertu?

Czy można opublikować filmik z koncertu?

Sezon festiwalowy można oficjalnie uznać za otwarty. Ciepłe wieczory i coraz to bogatsza oferta kulturalna zachęcają do uczestnictwa w plenerowych koncertach. Co jednak w sytuacji, gdy chcielibyśmy uwiecznić występ ulubionego artysty amatorskim (lub też nie) sprzętem, a następnie podzielić się nagraniem w mediach społecznościowych lub w gronie znajomych?

> WIĘCEJ


strona
1/83
2
Mumio dla Legalnej Kultury

PRAWNIK ODPOWIADA

Tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu prawa autorskiego. Możesz zadać pytanie naszemu prawnikowi. Zanim to zrobisz, przejrzyj opublikowane już odpowiedzi.

Zadaj pytanie Odpowiedzi prawnika


Do góry!

Partnerzy strategiczni Instytucje wspierające Patroni medialni Festiwale i wydarzenia


Społeczna Kampania edukacyjna Legalna Kultura realizowana przez Fundację Legalna Kultura

W 2019 roku dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego