Premiera albumu „Jestem“, solowej płyty Janka Pęczaka, gitarzysty T.Love.

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

Premiera albumu „Jestem“, solowej płyty Janka Pęczaka, gitarzysty T.Love.

Premiera albumu „Jestem“, solowej płyty Janka Pęczaka, gitarzysty T.Love.

03.04.20

Po 10 latach grania w T.Love Janek Pęczak przedstawia zupełnie inną muzykę. Jest to powrót do korzeni, do prostego grania bazującego na gitarach akustycznych, do piosenek z tekstem poruszającym uczucia i niosącym szczere pozytywne przesłanie. Płyta "Jestem" dostępna jest od 3 kwietnia w serwisach cyfrowych.


Albumu posłuchacie tutaj: 
https://MusicGo.lnk.to/Jestem, a wywiad z artystą przeczytacie już na naszej stronie: https://www.legalnakultura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/rozmowy/news/3465,szacunek-otwiera-swiadomosc 


Płyta jest nagrana w stroju 432 Hz, na polskim rynku w tym stroju nagrywa Leszek Możdżer, ostatnio zrobiła to również Mela Koteluk. Strój ten przez wielu uważany jest za bardziej naturalny, łagodniejszy, bliższy naturalnym wibracjom Ziemi i przyrody. Brzmienie, choć akustyczne, jest mocne i dynamiczne, co dotyczy zarówno partii wokalnych, jak i podkładu instrumentalnego. Na płycie słychać elementy folk rocka, które mogą kojarzyć się z piosenkami Neila Younga, Boba Dylana czy Travelling Willburys, jednak całość utrzymana jest w nastrojowym łagodnym klimacie. Autorski album „Jestem“ promuje singiel „Szedłem do Ciebie“, do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez Jacka Kościuszko, twórcę wielu teledysków różnych artystów: T.Love, Kazika, Dawida Podsiadło, Katarzyny Nosowskiej i wielu innych.  


Janek Pęczak o sobie:
 Nadszedł dla mnie czas tworzenia i występowania pod własnym nazwiskiem. (...) Po dwudziestu latach doświadczeń jestem gotowy, by przekazywać to co czuję przez swoją twórczość i być w tym w pełni sobą. Odkryłem swoje uczucia i to, że nic nie powstrzymuje mnie przed użyciem słów i muzyki, aby je przekazać. Nie interesuje mnie perfekcyjna zafoliowana forma z doskonale strojącymi wokalami i wojskowo równym graniem. Stawiam na prawdę. W niej mi dobrze. Może też Wam będzie w niej dobrze :) Zapraszam do mojego świata.

Artyści o Janku Pęczaku i płycie 
„Jestem“.


Lubię Janka jako człowieka, lubię jak gra, lubię jego temperament i lubię jego piosenki. „Płynę” jest znakomita – ładna, oszczędna, bardzo szczera i bez nadmiernej produkcji. W muzyce Janka jest coś, co mi przypomina „W moim ogrodzie“ Daabu i inne nośne songi łatwe do nucenia. Teksty są z fajnym przekazem i to wszystko powoduje, że mocno trzymam kciuki za całą płytę „Jestem“ i czekam na następne. Janek za długo się obijał, grając tylko w T.Love :)
 - Zbigniew Hołdys


Janek Pęczak opowiada swoją muzyką historie, które są przepięknie szczere i prosto z serca. Niezwykła wrażliwość i cudowne brzmienie gitar. Polecam!
 - Pola Rise


Polecam płytę Janka, bo nie ma w niej kalkulacji. Janek śpiewa i gra dokładnie to co czuje. A umie robić to bardzo dobrze. Ma świetny głos i jest wybitnym gitarzystą. Jego piosenki sączą się jak buddyjska mantra. Pozwalają na chwilę zatrzymać się i pomyśleć o tym co ważne. Są jak duchowa medytacja w zalewie blichtru i oczywistości. Polecam wszystkim szukającym wytchnienia w muzyce. 
- Sidney Polak


Płynąca prosto z serca szczera muza, ze szczerym przekazem, w fajnym folkowo rockowym sosie. Lubię takie klimaty. 
- Muniek Staszczyk


Wydawcą
 jest Serce Muzy, niezależne wydawnictwo powstałe specjalnie na potrzebę wydania albumu „Jestem“.
Dystrybutorem jest polska firma My Music. https://mymusicshop.pl/cd-pop/4949-janek-peczak-jestem-5903205111128.html
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!