I edycja Kultury Na Widoku za nami

KAMPANIA SPOŁECZNA I PROJEKTY

/ Działamy

I edycja Kultury Na Widoku za nami

I edycja Kultury Na Widoku za nami

01.10.14

Pierwsza edycja projektu Kultura Na Widoku już za nami. Można było spotkać nas w 30 miejscach w Polsce i na 8 ważnych festiwalach. Z ponad 600 utworów i treści z legalnych źródeł umieszczonych na instalacji skorzystali mieszkańcy 16 miast, odwiedzający je turyści, a także internauci. Kultura Na Widoku odnotowała ponad 700 tys. odsłon.

Ogromną popularnością wśród korzystających z zasobów Kultury Na Widoku cieszyły się gry, których odbiorcami są przede wszystkim młodzi ludzie. Jest to szczególnie istotne ze względu na priorytet kampanii Legalna Kultura, jakim jest dotarcie do tych użytkowników kultury, którzy kształtują rynek i panujące na nim zasady. Duże zainteresowanie pozycjami na regale z muzyką daje jasno do zrozumienia, że źródła opierające się na streamingu są najprostsze w użyciu i coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tej formy obcowania z muzyką. Również cyfrowe książki uzyskały aprobatę użytkowników instalacji i strony kulturanawidoku.pl. Wśród propozycji filmowych największym zainteresowaniem cieszyło się kino polskie, w tym starsze produkcje w rodzaju dzieł Stanisława Barei i Juliusza Machulskiego, co dowodzi, że internauci szukają w Internecie nie tylko filmowych nowości, ale pragną mieć także łatwy dostęp do filmowej klasyki. Jednak to co liczy się dla nas najbardziej, to ponad 700 tys. osób, które miały okazję skorzystać lub poznać bogactwo legalnych źródeł, które staraliśmy się pokazać. Wiemy już, jak bardzo potrzebne są kolejne edycje Kultury Na Widoku.


Dziękujemy patronom i partnerom projektu, przede wszystkim jednak dziękujemy tym wszystkim, którzy sięgnęli po Kulturę Na Widoku i pokazali, że kwestia dostępu do legalnych źródeł w sieci ma dla nich znaczenie.

Pragnąć umacniać więź odbiorców kultury z jej twórcami cały czas promujemy korzystanie z niej w sposób odpowiedzialny i zgodny z intencjami artystów. II edycję Kultury Na Widoku zainaugurujemy już 5 maja 2015 roku. Tymczasem zachęcamy Was gorąco do korzystania z całorocznej oferty legalnych źródeł. Serwisy partnerskie Kultury Na Widoku, a także wiele innych miejsc z autoryzowanym dostępem do kultury znajdziecie w naszej Bazie Legalnych Źródeł.


Zapraszamy!                 


Artykuł powstał w ramach projektu

  

 

Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura

Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office

 Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaPublikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaSpodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!