Adam Jarzmik "On the Way Home"

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Polecamy

Adam Jarzmik

Adam Jarzmik "On the Way Home"

29.03.19

Po dwóch latach od bardzo dobrze przyjętej "Euphorii", kwintet Adama Jarzmika powraca w... sekstecie. Spotkanie muzyków z uznanym jazzowym gitarzystą Mike'em Moreno skończyło się nagraniem wspólnej płyty i trasą koncertową, która rozpoczyna się w dniu premiery "On the Way Home". Partnerem wydawnictwa jest Legalna Kultura.Tak jak Euphoria wzbudzała szacunek dojrzałością kompozytorską lidera i niesamowitym zgraniem bardzo młodych przecież muzyków, tak "On the Way Home" to koronny dowód, że wszystkie zdobyte w między czasie przychylne recenzje, nagrody i wyróżnienia nie wzięły się znikąd.

Nowy krążek Adam Jarzmik Quintet jest płytą w pełni ukształtowanego, świadomego swojego potencjału składu. Przy tak mocnej chemii łączącej zespół, udział Mike'a Moreno w sesji mógł wydawać się nieco ryzykowny, jednak już od kompozycji otwierającej krążek nie ma wątpliwości, że amerykański gitarzysta idealnie wpasował się tu ze swoim stylem gry.

Na "On the Way Home" trafiło sześć autorskich kompozycji lidera. Pianista znany jest ze swojej ręki do zaraźliwie chwytliwych, a przy tym kompletnie pozbawionych banału melodii i nowe utwory tylko potwierdzają jego kompozytorski kunszt. Tym, co jednak wydaje się być największą wartością "On the Way Home" jest ogromny ładunek emocjonalny, który udało się zawrzeć w tej muzyce.

Więcej informacji o trasie koncertowej tutaj.

Posłuchaj płyty w legalnych źródłach: Tidal | Spotify | Deezer | Plus Music | Apple Music | Google Play | Audio Cave
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!