Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
E-Biblioteka bezpłatnych lektur szkolnych

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

E-Biblioteka bezpłatnych lektur szkolnych

E-Biblioteka bezpłatnych lektur szkolnych

25.05.15

Około 300 lektur szkolnych zalecanych przez MEN możecie za darmo ściągnąć z legalnych źródeł poprzez internetowy serwis bookto.pl.

Ostatni miesiąc roku szkolnego to czas, w którym nauczyciele nie tylko podsumowują mijający okres, ale także po krótce zapoznają uczniów z tym, co czeka ich po powrocie z wakacji i zachęcają do przeczytania w trakcie letniego wypoczynku lektur, które omawiane będą na zajęciach języka polskiego. Kiedyś zadanie to wiązało się to z wyprawą do szkolnej biblioteki bądź księgarni. Dziś by móc sięgać po lektury wystarczy czytnik e-booków lub komputer. A do wrzucenia do pamięci urządzenia kolejnych woluminów wystarczy dostęp do internetu. 

Zbiór udostępniony na bookto.pl zawiera lektury dla wszystkich poziomów nauczania - od pierwszych klas szkoły podstawowej po liceum. To przede wszystkim książki z kategorii klasyka literatury, czyli dzieła, które trafiły już do domeny publicznej i można z nich korzystać bez ograniczeń lub zostały udostępnione na wolnej licencji. 

Znajdziemy wśród nich zarówno najważniejsze pozycje z polskiej literatury, jak "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, "Bajki" Ignacego Krasickiego, "Chłopi" Władysława Reymonta" czy "Dziady" i "Konrad Wallenrod" Adama Mickiewicza, lecz także lektury najsłynniejszych pisarzy obcojęzycznych - od "Iliady" Homera, "Romeo i Julii" Szekspira przez "Świętoszka" i "Skąpca" Molliera po "Chatę wuja Toma" Beecher Harriet Stowe.

Zebrane w katalogu darmowe lektury pochodzą z platform: cdp.pl, ebookpoint, koobe, ktoczyta.pl, nexto, publio, virtualo, woblink oraz wolnelektury.pl. Udostępnione książi czytać na komputerze, tablecie, smartfonie czy dowolnym czytniku ebooków w formatach: epub, mobi i pdf. Do korzystania z plików epub na komputerach stacjonarnych warto zainstalować sobie darmowy program Adobe Digital Edition (ADE), który można pobrać stąd...

Pełny wykaz dostępnych darmowych lektur znajdziecie tutaj...
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!