Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
Światła, kamera, akcja! Zdobądź fundusze na swój krótkometrażowy film

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

Światła, kamera, akcja! Zdobądź fundusze na swój krótkometrażowy film

Światła, kamera, akcja! Zdobądź fundusze na swój krótkometrażowy film

10.10.18

Chcesz opowiedzieć własną historię o #EUandME? Myślisz, że sprostasz wyzwaniu napisania scenariusza i wyreżyserowania filmu krótkometrażowego? A to wszystko pod okiem utytułowanego europejskiego reżysera? Pociąga Cię myśl, że Twój pomysł ożywa na ekranie? Przedstawiamy Konkurs dla Młodych Reżyserów #EUandME!

Od uprawiania sportu, po podróże, od surfowania w internecie, po ratowanie świata - mieszkając w Unii Europejskiej masz nieskończone możliwości, aby robić to co kochasz.

W ramach kampanii zachęcamy młodych filmowców, aby odkryli w sobie Spielberga i napisali scenariusz oraz wyreżyserowali trwający do 5 minut krótkometrażowy film, nawiązujący do tego jak Unia Europejska wpływa na nasze codzienne życie.

Być może jesteś zapalonym podróżnikiem, którego uskrzydla to, ile praw - jako pasażerowi - zapewnia UE? A może jesteś koneserem dobrej kuchni, któremu nigdy nie jest dość chronionych przez UE regionalnych smakołyków? Jakikolwiek nie byłby wkład, jaki UE wnosi w Twoje życie, zapraszamy Cię, abyś nakręcił krótki film, który to uczci.

Film musi nawiązywać do jednego z pięciu wątków kampanii #EUandME. Są to: Mobilność, Zrównoważony rozwój, Umiejętności i Biznes, Cyfrowo oraz Prawa.

Pięciu szczęśliwych zwycięzców otrzyma grant w wysokości 7500 euro na realizację swojego pomysłu.

Aby wziąć udział w konkursie, musisz przygotować trzy rzeczy:

  • Dwa liczące 500 słów synopsis proponowanego filmu. Jedno po angielsku, a drugie w Twoim ojczystym języku.
  • Dwa 60-sekundowe wideo nakręcone smartfonem, które wyjaśnią założenia Twojego filmu. Jedno po angielsku, a drugie w Twoim ojczystym języku.
  • Link do Twojego wcześniejszego filmu krótkometrażowego, nakręconego w ciągu ostatnich 5 lat.


Termin nadsyłania zgłoszeń mija
31 października 2018 roku o godzinie 12:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Potrzebujesz nieco inspiracji? Zobacz pięć filmów, które na powyższe tematy nakręcili zawodowi filmowcy www.europa.eu/euandme. Zwycięzcy otrzymają także szansę, aby uczyć się od piątki utytułowanych reżyserów.

Więcej informacji o konkursie, a także jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziesz klikając w link: europa.eu/euandme/pl/yfc/
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!