Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
Przełomowy rok dla VOD

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

Przełomowy rok dla VOD

Przełomowy rok dla VOD

05.02.19

W ubiegłym roku byliśmy świadkami rozkwitu wideo online. Wzrosła świadomość legalnej kultury oraz chęć płacenia za dostęp do ulubionych seriali czy wydarzeń sportowych. Tego już nikt nie może zatrzymać! Usługi internetowe z wideo na życzenie pokazują, jak zadbać o potencjalnego widza - prześcigają się różnymi sposobami, od nowych funkcji, przez interaktywne lub lokalne produkcje, aż po udostępnianie kontentu premium. Rok 2018 zdecydowanie pokazał, że polski rynek nie jest jeszcze nasycony i co więcej, serwisy VOD mogą zmienić mentalność piratów i przekonać ich do legalnej rozrywki - czytamy na portalu www.vodnews.pl.

Portal podsumował najważniejsze wydarzenia w 2018 w serwisach video. Wśród nich zwraca uwagę na pojawienie się nowych platform - stacje telewizyjne FOX, National Geographic czy Paramount uruchomiły usługi z "Play" w nazwie. Kolejne ważne wydarzenia to: pojawienie się usługi Player+, czyli telewizji premium w internecie, odświeżenie serwisu TVP (i digitalizacja archiwalnych produkcji), zapowiedź wycofania się Showmax z polskiego rynku.

Nie odkryjemy wielkiej tajemnicy, jak napiszemy, że serwisy VOD muszą walczyć o każdą minutę widza z linearną telewizją. Aby móc przyciągać do siebie internautów, platformy zdecydowały się m.in. na produkcję własnych i lokalnych seriali czy programów - czytamy w artykule.

Całe podsumowanie 2018 roku przez VODnews.pl i czytelników portalu znajdziecie tutaj.

Serwisy VOD, w których obejrzycie filmy z legalnych źródeł, znajdziecie w Bazie Legalnych Źródeł.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!