Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
Wystartowała Sala Kinowa Premium

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

Wystartowała Sala Kinowa Premium

Wystartowała Sala Kinowa Premium

16.04.16

W serwisie YouTube wystartował pierwszy w Polsce płatny kanał filmowy - Sala Kinowa Premium. Usługa działa w modelu VOD, co oznacza szybki i wygodny dostęp do szerokiego katalogu tytułów filmowych. Koszt wypożyczenia, w zależności od tytułu, zaczyna się już od 5 zł.

Sala Kinowa Premium jest rozszerzoną wersją kanału Sala Kinowa, który od dwóch lat cieszy się dużą popularnością. Świadczy o tym ponad 50 tysięcy subskrybentów i ponad 5 mln wyświetleń video. Pomysłodawcą stworzenia obu kanałów jest firma Independent Digital, wiodący dystrybutor treści cyfrowych.

Sala Kinowa Premium oferuje zróżnicowany gatunkowo katalog filmów, dostępnych w opcji streaming i download. Lista tytułów jest sukcesywnie poszerzana o kolejne pozycje. Aktualnie znajdują się tam zarówno filmy komercyjne, znane szerszej publiczności (np. „Nieracjonalny Mężczyzna”, „Body/Ciało”), jak i te zaliczane do kina studyjnego. Wszystkie produkcje dostępne są w jakości HD, a ich streaming nie jest przerywany żadnymi reklamami.Dzięki tej nowatorskiej usłudze, za niewielką opłatą można wypożyczyć lub pobrać wybrany przez siebie film. Płatność przebiega w bardzo prosty sposób. Wystarczy, aby użytkownik zalogował się na swoją skrzynkę GMAIL i skonfigurował płatności Google Payments. Koszt wypożyczenia, w zależności od tytułu, zaczyna się już od 5 zł. Po dokonaniu płatności, film dostępny jest przez 30 dni, przy czym od momentu rozpoczęcia odtwarzania, można go obejrzeć w ciągu 48 godzin. Istnieje również możliwość zakupu i pobrania wybranego filmu w cenie od 19 zł.

Sala Kinowa Premium to ciekawa alternatywa dla dobrze znanych serwisów VOD. Użytkownik w jeszcze prostszy sposób może cieszyć się dostępem do wielu filmów w atrakcyjnych cenach.

Salę Kinową Premium znajdziecie tutaj...
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!