Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
Żegnamy Zbyszka Wodeckiego

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

Żegnamy Zbyszka Wodeckiego

Żegnamy Zbyszka Wodeckiego

Zbigniew Wodecki jako utalentowany Muzyk był Wirtuozem trąbki, skrzypiec i fortepianu, obdarzonym cudownie ciepłym i przyjaznym głosem. Czuło się w tym głosie miłość do muzyki, pasję i energię rozśpiewanego serca.

Jako Człowiek – oddany i serdeczny Przyjaciel, pełen pogody ducha i niepowtarzalnego poczucia humoru, emanujący życzliwością i ciepłem, otwarty i kochający życie.

Wspaniały Przyjaciel i Ambasador Legalnej Kultury. Trudno słowami wyrazić naszą wdzięczność za entuzjazm i wsparcie, jakie otrzymywaliśmy, nawet dla naszych najbardziej szalonych pomysłów. Zapamiętamy Go na zawsze w naszym spocie Kultury na Widoku, w którym zagrał na trąbce na dachu warszawskiego przystanku autobusowego. Zapamiętamy też Jego słowa z wywiadu, którego udzielił dla Legalnej Kultury: „Korzystam z tego, co jest teraz. To jest w życiu najważniejsze. Jak powiedział ktoś mądry: <<Jutra nie ma, nie ma wczoraj. Jest teraz>>”.

W naszym „teraz” bardzo brakuje Zbyszka Wodeckiego. Pozostanie z nami na zawsze przez swoją muzykę i piękne słowa.
Publikacja powstała w ramach Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura.Do góry!


Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura realizowana przez Fundację Legalna Kultura

W 2019 roku dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego